MONANTES

O kapele

MONANTES založil v roce 2018 Martin Binko společně s Petrem Pičmanem, kteří tvořili první členy kapely. Martin Binko v této formaci čerpá z dlouholetých zkušeností z kapel Od ucha k uchu, kde hrál a skládal autorské písně společně se Zdenkem Bínou(-123min) a dalšími členy a z Uši music band, který se věnoval převážně převzatým coverovým verzím písní. Martin cítil ale potřebu se vrátit opět k autorské tvorbě. Oslovil zkušeného klavíristu Petra Pičmana a tím se začala psát historie této kapely. Asi po půl roce hledání vhodného baskytaristy se přidal Roman Čechura, který již hrál s Martinem v jeho první výše jmenované kapele, kde nacházeli společnou hudební řeč a tímto krásně navazují na předešlou hudební spolupráci.

Tělesem prošlo během dvou let několik bubeníků(Jirka Písek, Jirka Kaucký a David Kolínský). Posledním je hráč s bohatými zkušenostmi Dominik Tůma, který do muziky Monantes přidal krásné nápady a lehkost. 

V roce 2020 kapela oslovila vokalistku Alici Trojanovou. Ali vnáší do zpěvu srdce ženy a tím naše muzika dostává další hudební rozměr.

Na autorské tvorbě Monantes se významně podílí hudební multiinstrumentalista a textař, který by rád zůstal tajemným fantomem opery. Občas je znám pod iniciály OB.

Členové kapely

Martin

Martin Binko

zpěv, elktroakustická a elektrická kytara

Alice

Alice Trojanová

zpěv a vokály, percuse

Petr

Petr Pičman

stage piano, klávesy

Roman

Roman Čechura

baskytara

Dominik

Dominik Tůma

akustické a elektronické bicí

Napište nám

Máte něco na srdci, dejte nám vědět…
nebo o sobě dejte vědět na facebooku